BURSA ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

Soru Hazırlama ve Redaksiyon Atölyeleri Başvurusu

Soru Hazırlama ve Redaksiyon Atölyeleri Başvurusu

Ülkemizde yapılan ulusal ve uluslararası eğitim araştırmaları sonuçlarından hareketle ilimiz sınırları içerisinde yer alan resmi eğitim kurumlarında, öğrencilerin okuma becerileri, matematik ve fen okuryazarlığı becerilerinin yanı sıra diğer derslerdeki başarısını artırmak, öğretmen yeterliklerini uygulamalı eğitim faaliyetleriyle geliştirmek, eğitim alan öğretmenlerin PISA ve TIMSS tarzı sorular üretmesini sağlamak, WEB tabanlı değerlendirme havuzu oluşturmak, uygun görülen zamanlarda konu ile ilgili farkındalık seminerleri ve eğitimleri vermek maksadıyla "Yaşam Temelli Öğrenme ve Ölçme" projesi geliştirilmiş ve hayata geçirilmiştir.

Ölçme Değerlendirme Merkezi koordinesinde söz konusu projenin etkisini yaygınlaştırmak ve ilimizde görev yapan Fen Bilimleri, Fizik, Kimya ve Biyoloji branşındaki öğretmenlerin "Beceri Temelli Soru Hazırlama" konusundaki yetkinliklerini artırmak amacıyla soru hazırlama atölyelerinin yapılması planlanmaktadır.

Bu kapsamda; atölye çalışmalarına katılmak üzere yayınlanan başvuru formunu 24 Ocak 2023 Salı günü mesai bitimine kadar dolduran katılımcı öğretmenler arasından oluşturulacak gruplar ile 7-8-9 Şubat 2023 tarihleri arasında Bursa Ölçme Değerlendirme Merkezi toplantı salonunda 3 günlük "Test Hazırlama Teknikleri" eğitimi düzenlenecek ardından "Soru Hazırlama ve Redaksiyon Atölyeleri" gerçekleştirilecektir.

 

Başvuru İçin Tıklayın

Bağlarbaşı Mahallesi 2. Nilüfer caddesi No43 Osmangazi BURSA - (0224) 215 25 39 / Dahili 13

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.